Sledujte nás na Facebook-u. Sledujte nás na Instagram-e.

Sponzori

Poďakovanie OZ U psej matere - Korňa

O.Z. U psej matere – ranč Korňa chce touto cestou poďakovať všetkým, ktorí v roku 2009 pomohli nášmu združeniu finančnou podporou, zakúpením a dovozom krmiva pre psov a mačky, zbierkami starého oblečenia, prikrývok, matracov, misiek, vodítok a obojkov, hračiek pre zvieratká, darovaním búd, ktoré už nevyužívali, zakúpením i darovaním iných vecí potrebných pre našu činnosť.

Všetkým, ktorí OZ pomohli, pomáhajú alebo ešte len pomôžu, srdečne ďakujeme a zaroveň chceme podakovať najmä

 • Gymnazistom z bilingválneho gymnázia a 8 ročného gymnázia v Čadci za zbierku, ktorú pre nás zorganizovali pod vedením slečny D. Pohančeníkovej (krmivo, misky, hračky, staré oblečenie, paplóny, deky a iné).
 • dievčatám, pani profesorke........ a profesorovi Štadruckerovi zo ZSŠHS a O v Čadci za finančnú zbierku určenú na kúpu krmiva pre O.Z. ranč U psej matere
 • pánovi Tomekovi, fa Todako za štedrý finančný príspevok na Vianoce pre zvieratá
 • majiteľovi firmy Sinex Čadca za granule, konzervy a obojky pre psíkov
 • MUDr. Pechovi a manželke za krmivo a staré deky
 • MUDr. M. Čechovej a jej manželovi za finančnú pomoc, krmivo a staré oblečenie
 • mladému anonymnému pánovi spolu z deťmi z Čadce Kýčerky, ktorí nám viac ráz zakúpili krmivo a osobne doviezli.
 • fa BaB Korňa, manželia Barčákovci za výraznú pomoc
 • fa Jozefa Najdeka – Raková, sedlárstvo a kožiarstvo, za výrobu kvalitných kožených obojkov a vôdzok pre psov a za pomoc pri opatere koníkov na našom ranči a za cenné rady
 • pani Macúrovej a jej dcére z Čadce Kýčerky za krmivo a staré veci, ktoré aj osobne doviezli.
 • mladým stolárom z Čadca Kýčerky a ich partnerkám, že nám viac ráz priniesli krmivo, hračky, staré oblečenie, matrace, koberce, hobliny a iné
 • pani Ondrašinovej z Kysuckého Nového Mesta za pomoc
 • pani z Kamencov za krmivo, staré oblečenie, pomoc pri záchrane jednotlivých zvierat (dočasným tranzitom), za pomoc pri umiestňovaní zvierat (pani našla veľa nových domovov pre opustené a týrané zvieratá )
 • neznámej pani z Čadce Sídliska III. za darovanie nepotrebného oblečenia, krmiva a hračiek pre psíkov a naše O.Z.
 • neznámej rodine zo Staškova za darovanie zateplenej búdy pre malé psíky.
 • neznámej rodine z Trnavy za darovanie veľkej búdy pre psov.
 • neznámej rodine z Trenčianskych Teplíc za darovanie veľkej zateplenej búdy pre psov.
 • neznámej rodine z Bratislavy za darovanie búdy pre stredne veľké psíky.
 • neznámym mladým ľudom z Čadce, ktorý nám priviezli staré oblečenie, epedy, deky,...vo veľkej dodávke.
 • neznámym mladým ľudom, ktorý na veľkom džípe priviezli paplóniky z materskej škôlky
 • slečne zo Staškova , ktorá spolu s priateľmi viac ráz priniesla staré oblečenie, deky, koberce a sama si adoptovala dvoch psíkov z nášho O.Z.
 • ďalej ďakujeme našej centrále v Pezinku na čele s pani Feckovou a pani Radosovou za neustálu pomoc vo všetkých smeroch.
 • ďakujeme všetkým anonymným aj neanonymným darcom, na ktorých sme nechtiac pozabudli.

Osobitné kategórie :

Vďaka patrí aj predajcom mäso - údeniny a pekarňam

 • Ronex Čadca
 • Inex Žilina
 • Atlanta Žilina
 • Pani Klimašewská Pov. Bystrica
 • Pán Novák ( mäso – uzeniny ČR )
 • Reštaurácia „ Vila Nečas “
 • P. riad. kysuckých pekárni p. Klieštikovi

Veľké ďakujeme patrí týždenníku KYSUCE za pravidelnú mediálnu podporu, vďaka ktorej sa umiestni viac zvieratiek, viac psíkov a mačičiek našlo svoj pôvodný domov a vďaka tejto mediálnej podpore sa šíri osveta vo vzťahu „ človek a zviera“.

Ďalší mediálny partneri

 • Pani Angalajovej z novín „ Pardon “ Považská Bystrica
 • Pani M. Murčovej z novín My Kysucké noviny za reportáž
 • Manželom Marešovim zo Žiliny, p. kameramanovi a celej TV JOJ za pomoc v rámci uvedenia príspevkov o nás v televiz. Správach , vďaka čomu sa pomohlo umiestniť viac psíkov a mačiek.

Ďalej chceme poďakovať za perfektnú spoluprácu, solidaritu a podržanie „ v zlých časoch neprajníkov “

 • O.Z. U psej matere – Pazinok p. Fecková , p. Radosová
 • O.Z. Na záchranu zvierat Považská Bystrica, p. Závradská
 • O.Z. Sloboda zvierat p. Čechová a p. Dugovičová

Ďakujeme tiež všetkým nezávislým ľudom z celej SR a EU

Mestám a obciam za perfektnú spoluprácu pri riešení problematiky zabehnutých a túlavých zvierat mesta : Turzovka, Kysucké Nové Mesto, Krásno nad Kysucou,

Obciam: Klokočov, Staškov, Raková, Svrčinovec, Horný a Dolný Hričov, Jabloňové

A nakoniec veľká vďaka za profesionálnu starostlivosť o naše zvieratká patrí MUDr. Jozefovi Mudríkovi jeho kolegovi MUDr. Braňovi Chmúrikovi z veterinárnej ambulancie YOURVET Čadca a Turzovka.

Dúfame, že v roku 2010 bude už menej stratených a nechcených zvierat.

Dúfame, že majitelia budú pristupovať zodpovednejšie k svojim miláčikom, budú viac dbať , aby ich zvieratko bolo riadne označené na obojku lyzetkou , známkou z mestského alebo obecného úradu, prípadne čipované. Aj keď sa Váš psík pohybuje voľne po záhrade alebo voľne vo vašej spoločnosti v meste, medzi panelákmi, nikdy neviete čoho sa náhle a nepredvídateľne môže zľaknúť a ujsť. Potom nastáva problém, že aj keď ho niekto nájde, či už mestská alebo štátna polícia, karanténna stanica, útulok, O.Z. alebo úplne cudzí ľudia, nevie kam psíka vrátiť. Svedkom sú aj tohtoročné Vianoce, Silvester, Nový rok.

Pevne veríme, že v roku 2010 sa k nám pridajú ďalší dobrovoľníci, ktorí majú záujem o prácu so zvieratkami, že sa nájdu ďalšie tzv. tranzitné rodiny ( dočasné opatrovanie ) , že sa nájdu dobrovoľníci, ktorí pomôžu s prepravou zvierat pri ich nájdení alebo presune do iného O.Z. alebo útulku.

Dúfame , že pribudnú ďalší sponzori, bez ktorých by činnosť O.Z. bola ohrozená .

Poďakovanie centraly OZ U psej matere Pezinok

OZ U psej matere, aj so svojou pobočkou v Korni, má za sebou veľmi náročný a ťažký rok. V roku 2009 sme prežili, ale najmä zvládli, protikampaň a nepríjemné a ničím nepodložené ohovárania na nemenovanom internetovom portále (nikto zo zúčastnených na kampani ani napriek ponuke nebol ochotný Korňu navštíviť!)

O to vďačnejší sme všetkým, ktorí nám zostali verní a naďalej nám fandia a podporujú nás. Touto cestou sa chceme preto úprimne poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli a naďalej nám pomáhajú.

Vraví sa, že všetko zlé je na niečo dobré. A zdá sa, že aj zlá reklama je niekedy (alebo väčšinou?!) dobrá. A zrejme to platí aj v tomto prípade, lebo v roku 2009 nám pomáhalo a ďalej pomáha oveľa viac priaznivcov, ako v rokoch predchádzajúcich. Mnohí z týchto priaznivcov však nemali problém ísť sa presvedčiť na vlastné oči, ako to vyzerá či už v Pezinku, alebo v Korni. Dokázali si zrátať 2 + 2 a došlo im, pri logickom uvažovaní, z akých nezmyslov nás obviňujú.

Pokiaľ ide o pomoc našich priaznivcov, nejde – samozrejme – len o tú finančnú. Nesmierne si vážime – a pomáha nám – pomoc materiálna. Jednotlivci, ale aj kolektívy, nám pomáhajú zakúpením a dovozom krmiva pre psíkov aj pre mačičky, zbierkami diek, starých obliečok, uterákov, matracov, obojkov, vôdzok, misiek a iných v našom OZ-tku tak prepotrebných vecí.

Pre našich tuláčikov je tiež veľmi dôležité venčenie a tým aj kontakt s vonkajším svetom. V tom nám veľkou mierou pomáhajú nielen deti, ale často aj dospelí a kolektívy zo základných a stredných škôl.

To, že nám ľudia naďalej prechovávajú svoju priazeň, sme pocítili veľkou mierou pri príprave Orieškiády 2009. Dopadla – napriek bojkotu našich neprajníkov – veľmi dobre. A to nielen organizačnou úrovňou akcie, ale aj bohatou účasťou.

V roku 2010 by mal byť 10. ročník našej Orieškiády. Pevne veríme, že sa nám ho opäť podarí zrealizovať za pomoci našich priaznivcov, napriek tomu, že na základe nepríjemnej kampane chcelo naše OZ svoju činnosť ukončiť.

Dúfame, že nám pribudnú ďalší priaznivci a sponzori, ktorí nám pomôžu v našej práci, a bez ktorých by činnosť a aktivity OZ boli ohrozené. Veríme aj v to, že pribudne stále viac takých občanov, ktorí si zvieratko adoptujú radšej z útulku, akoby ho mali kupovať. Dajú tak šancu tým zvieratkám, ktoré sa vinou nezodpovedných a bezcitných majiteľov dostanú na ulicu.

Tiež chceme pripomenúť aj nechcené, túlavé mačky a mačiatka, ktoré sa bezprizorne túlajú po uliciach a občas sa dostanú (ak majú šťastie) k nám. Je ich stále viac a tiež trpia zimou a hladom. Zvieratá sú v tom však nevinne a záleží len od ľudí, ako sa k tomuto problému postavia.

Chceme veriť, že majitelia budú pristupovať k svojím štvor-nohým priateľom stále zodpovednejšie. Budú dbať o to, aby ich zvieratko bolo riadne označené, zaočkované, prípadne začipované. Nikdy totiž nemôžete vedieť, na aký podnet sa vaše zvieratko môže zatúlať. Potom je dôležité označenie, na ktorého základe sa dá „tuláčik“ identifikovať a vrátiť pôvodnému majiteľovi.

V roku 2009, ale aj v predchádzajúcich rokoch, nám prispievalo vecnými a finančnými darmi a tiež dvoma percentami veľa občanov.

Ťažko je všetkým menovite poďakovať. Mohlo by sa teda stať, že na niekoho zabudneme. Preto chceme touto cestou úprimne poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli, ktorí nám pomáhajú a aj tým, ktorí nám ešte len budú pomáhať. Je dosť aj takých, ktorí nám mesiac čo mesiac prispievajú na účet rôznymi čiastkami, za čo im tiež patrí veľká a úprimná vďaka.

Pokiaľ ide o veterinárne ošetrenie našich chlpatých štvornohých bezdomovcov, v minulosti nám veľmi pomáhal MVDr. Frey, za čo mu patrí vďaka! V súčasnosti naše zvieratká ošetrujú a veľmi im pomáhajú MVDr. Miklošovičová a MVDr. Peťková z Pezinka, MVDr. Hudec z Bratislavy a všetci veterinári z Vetpoint-u v bratislavskej Petržalke. V Korni nám ošetruje naše zvieratká najmä MVDr. Mudrík, ktorý už zachránil nejedného chlpáčika od istej smrti.

Všetkým veterinárnym lekárom – aj tým, ktorých som možno zabudla spomenúť – patrí náš obdiv a vďačnosť.

Najväčším finančným sponzorom OZ-tka je fy Festglas Pezinok a pani Radosová z Bratislavy. Slovo „ďakujeme“ sa nám zdá v tomto prípade dosť málo, keďže sa však ináč odvďačiť nevieme, aspoň takto verejne chceme vyjadriť našu vďaku.

Ďalší, ktorým by sme radi verejne poďakovali sú:

pani Micherová z Mostu pri Bratislave

pani Ďurecdová z Mostu pri Bratislave

pani Oczvirková z Bratislavy

pani Brestenská z Bratislavy

sl. Albrechtová z Lošonca.

Veľmi peknú a hodnotnú zbierku zorganizovali študenti z Gymnázia Haanova 28 z Bratislavy pod vedením prof. Machekovej.

Ďalej patrí naša vďaka všetkým stredoškolákom z Pezinka, ktorí chodili chlpáčikov venčiť, deťom základných škôl z Pezinka, ktoré nám tiež veľkou mierou pri venčení pomáhajú.

Do pomoci pre OZ sa tiež zapojili:

Centrum voľného času v Pezinku – rôznou činnosťou

František Šesták z Pezinka – venčí a cvičí najmä problémové zvieratá, čo je pre nás nesmierna pomoc

Lucia Tomašovičová z Pezinka – ktorá nielenže chodí pomáhať do OZ-tka manuálne, ale tiež strihá a upravuje našich zverencov

Tomáš Tomašovič z Pezinka (a jeho priatelia) – chodia venčiť, pomáha manuálne pri ťažších prácach, fotografuje v OZ-tku a je veľmi nápomocný pri prácach s počítačom

Veronika Benkovská z Pezinka – ktorá robí pre OZ-tko všetko, čo je potrebné

Mirka Vrábelová z Vištuka – bez jej pomoci by sme nemali letáky, kalendáriky, diplomy, preukazy a zabezpečuje množstvo ďalších tlačovín, bez ktorých sa žiadne OZ-tko nezaobíde, zároveň psíkov a mačičky fotografuje na ich propagáciu na našej web-stránke

Pokiaľ ide o mediálnu propagáciu OZ-tka, v prvom rade sme vďační p. Elene Petrovičovej za vedenie webovej stránky OZ U psej matere

Ďalej TV Markíza a sl. Janke Hospodárovej za propagáciu prostredníctvom ich televízie

Slečne Bombošovej, autorke projektu „kalendár 2010“ za jeho realizáciu, Jurajovi Dózsovi za fotografie psíčkov a mačičiek so známymi celebritami do kalendára a redaktorke Bogdane Ondráškovej za spracovanie sprievodného textu. Výťažok z tohto projektu bude poukázaný na konto OZ

Vážime si veľmi dobrú spoluprácu s niektorými verejnými a štátnymi inštitúciami a s kontrolnými orgánmi SR.

Kladne tiež hodnotíme našu spoluprácu so Slobodou zvierat, menovite s pani Čechovou a s pani Dugovičovou, s firmou EBBA v Pezinku a s firmou Ňufák v Pezinku.

Naše OZ-tko si nesmierne cení a je vďačné za spoluprácu počas organizovania Orieškády a to najmä

starostovi obce Viničné p. Lenghardtovi za jeho ústretovosť

lukostrelcom vo Viničnom, ktorí nám zapožičiavajú svoj areál, menovite p. Melicherovi

dlhoročnému spolupracovníkovi, sponzorovi, ale najmä nášmu rozhodcovi p. Kaizerovi

MVDr. Ľubke, ktorá nám urobila veterinárny dozor

zvukárovi, DJ, ktorý nám zabezpečil ozvučenie a hudbu počas Orieškiády

pánom, ktorí zabezpečil občerstvenie

a v neposlednom rade všetkým tým, ktorí pomáhali organizačne, dopravou a podobne, pred, počas aj po skončení akcie.

Je ešte určite veľa ľudí, ktorí nám pomáhajú, a ktorých sme nespomenuli, napr. Kvetinárstvo Budmerice a podobne.

Preto ešte raz srdečná vďaka všetkým, aj tým nemenovaným.

Pevne veríme, že zostaneme naďalej vo Vašej priazni a naďalej nám budete podávať pomocnú ruku, bez ktorej by naše aktivity neboli možné.

Ď A K U J E M E

za vedenie OZ U psej matere

Dagmar Fecková

U psej matere - Ranč Korňa © 2009 | Všetky práva vyhradené